Interim Programma IT- Architect – Tilburg

Interim Programma

IT- Architect

Een van onze opdrachtgevers, gemeente Tilburg, heeft DutchDare International gevraagd de selectie te  doen van een Interim Programma IT- Architect. De opdracht start per 1 november 2026 en vraagt een inzet van 8-16 uur per week. Vanaf begin 2027 is dit 16 uur.

  • Nederland - Noord-Brabant
  • Overheidsinstellingen - Gemeenten
  • 16 uur per week
  • Vacature-ID:2107

Organisatie

Functie

Voor het programma Toekomst Applicatielandschap Sociaal Domein zoeken we voor de gemeente Tilburg een programma-architect die het programmateam ondersteunt bij de architectonische en technische samenhang binnen de overgang naar een toekomstbestendig Best of Breed applicatielandschap. De programma-architect werkt puur voor het programma en maakt deel uit van het programmateam. De rol is daarmee nadrukkelijk een programma functie en geen structurele lijn- of domein rol. Binnen het programma werkt de programma-architect nauw samen met de domeinarchitect en de enterprise architect. De domeinarchitect bewaakt de inhoudelijke samenhang binnen het sociaal domein. De enterprise architect kijkt mee vanuit de bredere organisatiecontext en bewaakt de aansluiting op de gemeentelijke enterprise-architectuur. De programma architect richt zich specifiek op de uitvoering binnen dit programma en zorgt ervoor dat architectuur keuzes, technische afhankelijkheden en leveranciers afspraken goed worden vertaald naar de praktijk. De focus ligt op het verbinden van:

  • Visie
  • Architectuur
  • Techniek
  • Uitvoering
  • Leveranciers
  • Programmasturing
De programma-architect:
  • Bewaakt de architectonische en technische samenhang binnen het programma.
  • Signaleert afhankelijkheden tussen applicaties, koppelingen, leveranciers en programmalijnen.
  • Helpt bij het vertalen van architectuur keuzes naar concrete uitvoeringsafspraken.
  • Zorgt dat technische documentatie, besluiten en richtlijnen overzichtelijk worden vastgelegd.
  • Ondersteunt het programmateam bij keuzes over koppelingen, integraties en technische inrichting.
  • Werkt samen met leveranciers om technische afhankelijkheden en afspraken helder te krijgen.
  • Adviseert de programmamanager en het programmateam over risico’s, aandachtspunten en noodzakelijke besluiten.
  • Stemt structureel af met de domeinarchitect en enterprise architect.

Functie-eisen

De gemeente zoekt iemand die:

  • Ervaring heeft met architectuur binnen complexe veranderprogramma’s.
  • Goed kan schakelen tussen strategie, architectuur, techniek en uitvoering.
  • Ervaring heeft met applicatielandschappen, koppelingen en integratievraagstukken.
  • Overzicht houdt in een omgeving met meerdere leveranciers en afhankelijkheden.
  • Helder kan communiceren met zowel technische als niet-technische stakeholders.
  • Pragmatisch is en goed past in een programma omgeving waarin nog veel in beweging is.

Aanbod

Inlichtingen

Denk jij aan de functie-eisen te voldoen, laat het ons weten. Stuur zo snel mogelijk jouw -op deze vacature/opdracht toegespitst- CV (in Word), veilig via onze website. Geef in het cv duidelijk aan hoe jij aan het bovengenoemde profiel voldoet.

Wat staat er in je CV?
Uiteraard omvat het CV jouw levensloop qua werk en ervaring. Denk eraan in jouw CV zoveel mogelijk woorden uit de taakomschrijving terug te laten komen. Dit zorgt voor herkenbaarheid bij de lezer.
Na ontvangst van jouw gegevens, krijg je een bevestiging per e-mail. In de bijlage vind je een document, waarin beschreven staat hoe wij graag samenwerken.

Ben je zelf niet beschikbaar, maar ken je iemand die dat wel is en die volgens jou past op het functie profiel, wil je de opdracht dan doorsturen of contact met ons opnemen? Bij voorbaat bedankt!

Heb je behoefte aan meer informatie, bel dan met ons Recruitment team, +31 85 833 2040.

Sollicitatie

DutchDare International vindt privacy en cyber security erg belangrijk. Lees dan ook eerst ons Privacy Statement. Met het inschrijven en/of reageren op een opdracht of vacature ga je expliciet akkoord met de verwerking van je persoonsgegevens door ons.

Alle overige opdrachten staan hier

Ben jij de ideale professional voor deze vacature/opdracht en voldoe je aan de functie- eisen? Reageer direct en wellicht zitten wij binnenkort met elkaar aan tafel om het interview met de opdrachtgever voor te bereiden.